Strona główna > Baza wiedzy > Ginkgo biloba – wpływ zioła na pamięć i słaby słuch

Ginkgo biloba – wpływ zioła na pamięć i słaby słuch

Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.

Niezwykła roślina, o fantastycznej historii. Ginkgo biloba należy do rodziny miłorzębowatych. Miłorząb dwuklapowy zwany także miłorzębem japońskim, faktycznie pochodzi z Chin, gdzie nadal rośnie dziko.
Ginkgo biloba

Spis treści

Z punktu widzenia systematyki, to wysokie nagonasienne drzewo jest endemicznym reliktem, jednym z najstarszych gatunków na ziemi. Przetrwał do naszych czasów od dawnych epok geologicznych, prawdopodobnie pamięta jeszcze erę dinozaurów. Uprawia się je obecnie niemal w całej wschodniej Azji, Ameryce Północnej oraz Nowej Zelandii. Do Europy dotarł dopiero w XVIII wieku. Występuje też w Polsce, gdzie stanowi ozdobę parków lub ogrodów botanicznych. Wytrzymuje całkiem dobrze w naszym klimacie, choć nie osiąga tu swoich maksymalnych rozmiarów.

Ginkgo biloba odcisnęło swój ślad w historii ludzkości. Pełniło też ważną rolę w życiu duchowym i religijnym – uznawane było za kultowe w buddyzmie. W Chinach, Japonii i Korei jest drzewem świętym.

Miłorząb japoński zachwyca swoim wyglądem. Liście ma szerokowachlarzowate, w górnej części wcinane. Według niektórych przypomina nieco symbol serca. Jest rośliną dwupienną, co oznacza, że na jednych egzemplarzach wydaje wyłącznie kwiaty męskie, na innych natomiast żeńskie. Owocem jest pestkowiec, o jadalnej naowocni. Ginkgo jest piękne, dostojne i niezwykle istotne ze względu na właściwości. Właściwości tej rośliny znane i doceniane były w Chinach i Japonii od kilkuset lat, następnie zachwyt nad zastosowaniem wykazała medycyna zachodu, a w ostatnich latach produkty na bazie miłorzębu stały się także dostępne w Polsce.

Ginkgo biloba – „zioła na pamięć, słuch i koncentrację”

Surowcem zielarskim są liście. Zawierają one liczne związki z grupy laktonów diterpenowych (ginkgolidy) i seskwiterpenowych (bilobalid), a także fitosterole, flawonoidy, glikozydy oraz specyficzne biflawonoidy. Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno bilobalidy i gingkolidy nie były wcześniej znane i wyodrębniono jej jedynie z liści miłorzębu.

10% TANIEJ Z KODEM RABATOWYM: RABAT10

Dobra Pamięć i Słuch

GINKGO BILOBA

wspiera koncentrację i sprawność umysłu
wspiera pamięć i jasność myślenia

69,00  or Podstawowa cena: 69,00 zł.Aktualna cena: 55,20 zł. / miesięcznie
10% TANIEJ Z KODEM RABATOWYM: RABAT10

Zestaw wspierający koncentrację, pamięć i serce – Dobra pamięć i słuch*, Zdrowe serce*

*GINKO BILOBA, *GŁÓG

wspiera koncentrację i sprawność umysłu
wspiera pracę serca oraz układu krążenia

124,20 

Tak wyjątkowy skład i szereg substancji nie występujących nigdzie indziej sprawiają, że miłorząb japoński:

  • wspomaga utrzymanie dobrej sprawności umysłowej, jasności myślenia i funkcji poznawczych na co dzień,
  • przyczynia się do utrzymania dobrego słuchu,
  • korzystnie wpływa na sprawne myślenie w chwilach wymagających wzmożonego wysiłku umysłowego oraz w sytuacjach zwiększonego napięcia. Uznawane jest za roślinę adaptogenną czyli pomagającą organizmowi przygotować się, a następnie radzić sobie ze stresem,
  • pomaga zachować słabnącą z wiekiem pamięć,
  • wspiera mikrokrążenie w naczyniach mózgowych, przez co przyczynia się do zachowania prawidłowej pracy mózgu,
  • zawiera naturalnie występujące antyoksydanty, które chronią komórki organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
10% TANIEJ Z KODEM RABATOWYM: RABAT10

Zestaw wspierający koncentrację, pamięć i serce – Dobra pamięć i słuch*, Zdrowe serce*

*GINKO BILOBA, *GŁÓG

wspiera koncentrację i sprawność umysłu
wspiera pracę serca oraz układu krążenia

124,20 

Miłorząb japoński – suplementy, preparaty

Liść miłorzębu jest składnikiem wielu gotowych preparatów ziołowych, szeroko stosowanych w celu utrzymania prawidłowego słuchu i widzenia, oraz wspierania utrzymania sprawności fizycznej i intelektualnej. Po Ginkgo sięgają także osoby młode, których funkcjonowanie związane jest z koniecznością silnej i długotrwałej koncentracji, zapamiętywania oraz szybkiego kojarzenia. Szczególnie rekomendowane są także kapsułki zawierające ekstrakt z liści miłorzębu. Dla pewności skuteczności stosowanej terapii warto zwrócić uwagę by ekstrakt ten był standaryzowany na zawartość glikozydów flawonowych, o kontrolowanej czystości mikrobiologicznej oraz został pozyskany z naturalnych liści miłorzębu japońskiego. Ma to ogromne znaczenie, gdyż suplementy na bazie miłorzębu należy stosować przez dłuższy okres. Ich głównym zadaniem jest bowiem utrzymanie dobrej pamięci, słuchu oraz zachowanie prawidłowej sprawności umysłowej – a zatem pomaga dbać o jakość i komfort życia przez długie lata.

Autor: Joanna Nestorowicz – Kiegiel


Powiązane artykuły:

Problemy z pamięcią – w młodym wieku oraz po 50-tce >>
Zadbaj o sprawność swojego umysłu na długie lata >>
Jakość czystej natury >>

Polecane dla Ciebie artykuły

Maca – złoto Andów

Lepidium meyenii Walp. – pieprzyca peruwiańska (Maca), to roślina z rodziny Brassicaceae (kapustowatych). W Andach skąd pochodzi, wykorzystywana jest jako warzywo korzeniowe.

Więcej

Mnemotechnika – przykłady. Jak ćwiczyć pamięć?

Mnemotechnika to skuteczna technika pamięciowa przydatna w codziennym życiu. Pozwala zapamiętywać i odtwarzać nowe informacje. Stosowanie popularnych rodzajów mnemotechnik poprawia koncentrację i pamięć, ułatwia przyswajanie haseł, PIN-ów czy numerów telefonów.

Więcej

Palma sabalowa – właściwości wyciągu z owoców

Palma sabalowa jest rośliną, która okazuje się wsparciem dla męskich dróg moczowych oraz prostaty. Właściwości palmy sabalowej mogą być cennym wsparciem prawidłowego działania układu moczowo-płciowego u dojrzałych mężczyzn.

Więcej

Zmysły – ile ich mamy. Rodzaje i funkcje

Zmysły człowieka umożliwiają mu postrzeganie i doświadczanie świata zewnętrznego oraz kontakt z tym światem. Jakie są rodzaje zmysłów i jakie funkcje pełni każdy z nich? Jak to się dzieje, że oczy widzą, uszy słyszą, a nos czuje zapach?

Więcej

Najczęściej wybierane produkty Herbaya

Prawidłowy poziom cholesterolu*

*Sterole roślinne

60 kapsułek pochodzenia roślinnego

Obniżają poziom cholesterolu we krwi1

Wspierają utrzymanie prawidłowego poziom cholesterolu2

69,00  or Podstawowa cena: 69,00 zł.Aktualna cena: 55,20 zł. / miesięcznie

Prawidłowe trawienie*

*Karczoch

60 kapsułek pochodzenia roślinnego

Wspomaga prawidłową pracę układu pokarmowego

Wspiera prawidłową pracę wątroby

69,00  or Podstawowa cena: 69,00 zł.Aktualna cena: 55,20 zł. / miesięcznie

Zdrowa wątroba*

*Ostropest Plamisty

60 kapsułek pochodzenia roślinnego

Wspiera funkcje detoksyfikacyjne wątroby

Wspiera prawidłową pracę wątroby

69,00