Baza wiedzy

Drogi moczowe – u mężczyzn. Czym są i co stosować?

Drogi moczowe u mężczyzn mają inną budowę niż u kobiet. Sprawdź, jak jest zbudowany męski układ moczowy, jakie pełni funkcje oraz co można stosować, aby wspierać jego pracę.

Więcej

Naturalne afrodyzjaki – dla niej i dla niego. Jakie?

Naturalne afrodyzjaki to substancje znajdujące się w jedzeniu, które wspomagają pożądanie seksualne. Jedni odczuwają ich silniejszy wpływ, inni – słabszy. Które produkty są ich źródłem?

Więcej

Budowa serca (anatomia) – po której stronie? Funkcje

Budowa serca umożliwia mu na tyle silne pompowanie krwi, by dotarła ona do wszystkich zakątków ludzkiego organizmu i dotleniła wszystkie jego elementy. Jak wygląda serce, jak jest zbudowane i jak o nie dbać, by pracowało prawidłowo?

Więcej

Gruczoł krokowy – co to jest? Prawidłowy wymiar u mężczyzn

Gruczoł krokowy – zwany inaczej sterczem lub prostatą – jest częścią męskiego układu moczowo-płciowego. Jaka jest funkcja tego narządu i gdzie dokładnie się on znajduje? Jaki wymiar prostaty jest prawidłowy, a jaki świadczy o przeroście?

Więcej

Wzdęcia – przyczyny, objawy. Co na wzdęty brzuch?

Wzdęcia bywają przyczyną dużego dyskomfortu. Powodują uczucie rozdymania brzucha, a niekiedy nawet ból. Co jest przyczyną dokuczliwych wzdęć, jak im zapobiegać i co robić, gdy się pojawią?

Więcej

Trawienie – na czym polega i jak wspomagać?

Trawienie to proces przetwarzania spożywanych pokarmów. W dużej mierze zależy od niego ogólna kondycja ludzkiego organizmu, dlatego warto wiedzieć, jak go wspomagać i co robić, jak go wspomagać i co robić w sytuacjach gdy nasz układ pokarmowy jest szczególnie obciążony np. poprzez niewłaściwą dietę.

Więcej

Zmysły – ile ich mamy. Rodzaje i funkcje

Zmysły człowieka umożliwiają mu postrzeganie i doświadczanie świata zewnętrznego oraz kontakt z tym światem. Jakie są rodzaje zmysłów i jakie funkcje pełni każdy z nich? Jak to się dzieje, że oczy widzą, uszy słyszą, a nos czuje zapach?

Więcej

Dieta wątrobowa – co jeść? Przykładowy jadłospis

Dieta wątrobowa to jeden z głównych elementów wspierania pracy wątroby. Znajomość podstawowych zasad żywienia ułatwia jej prawidłowe działanie. Wątroba pełni w organizmie szereg istotnych funkcji, dlatego też tak istotna jest dbałość o ten organ w zakresie diety.

Więcej

Palma sabalowa – właściwości wyciągu z owoców

Palma sabalowa jest rośliną, która okazuje się wsparciem dla męskich dróg moczowych oraz prostaty. Właściwości palmy sabalowej mogą być cennym wsparciem prawidłowego działania układu moczowo-płciowego u dojrzałych mężczyzn.

Więcej

Mnemotechnika – przykłady. Jak ćwiczyć pamięć?

Mnemotechnika to skuteczna technika pamięciowa przydatna w codziennym życiu. Pozwala zapamiętywać i odtwarzać nowe informacje. Stosowanie popularnych rodzajów mnemotechnik poprawia koncentrację i pamięć, ułatwia przyswajanie haseł, PIN-ów czy numerów telefonów.

Więcej

Kwiat głogu – właściwości, działanie i zastosowanie. Na co?

Kwiat głogu to naturalny sposób na wspieranie prawidłowej pracy serca oraz całego układu krążenia. Jak działa głóg i na czym polegają jego właściwości?

Więcej

Kurkuma w tabletkach – działanie, zastosowanie. Na co pomaga?

Kurkuma to wywodząca się z Indii przyprawa, nazywana także złotą przyprawą życia. Ceniona jest od wieków w medycynie i farmacji - dziś dostępna również w postaci tabletek i kapsułek. Dlaczego warto stosować kurkumę?

Więcej

Układ immunologiczny (odpornościowy) – jak wspierać? Zioła i dieta

Układ immunologiczny człowieka składa się z narządów których zadaniem jest chronienie organizmu przed drobnoustrojami, infekcjami. Co zrobić, by pracował on prawidłowo i skutecznie chronił organizm przed chorobami?

Więcej

Kurkuma – roślina do zadań specjalnych

Wśród roślin mających wyjątkowy wpływ na ludzkie zdrowie jest Curcuma longa L., kurkuma, zwana też ostryżem barwierskim, ostryszem długim lub szafranem indyjskim. Już w Starym Testamencie można odnaleźć zapiski mówiące o kurkumie jako niezwykle cennej substancji stosowanej od starożytności.

Więcej

Jak zadbać o dobry materiał roślinny do produkcji ekstraktów?

Ekstrakty roślinne są jednym z rodzajów przetworów roślinnych otrzymanych w procesie ekstrakcji materiału roślinnego odpowiednim rozpuszczalnikiem, który następnie może podlegać dodatkowym czynnościom technologicznym jak: frakcjonowanie, oczyszczanie, zagęszczanie czy fermentacja. Aby jednak otrzymać właściwy produkt niezbędne jest pozyskanie odpowiedniego surowca roślinnego.

Więcej

Głóg – zioła w trosce o twoje serce i układ krążenia

Głóg należy do naszych rodzimych gatunków flory, który może przybierać formę krzewu, czy też drzewa, wysokości ok. 11-13 m (głóg jednoszyjkowy), czy też znacznie niższej, ok. 4-5 m - głóg dwuszyjkowy. Ta piękna, ozdobna roślina - zwłaszcza w porze kwitnienia (odmiany białe lub bladoróżowe) i owocowania dodatkowo jest też naszym sprzymierzeńcem, wspomagając serce i układ krążenia w ich prawidłowym funkcjonowaniu.

Więcej
1 2