Baza wiedzy - HERBAYA®

Baza wiedzy

Skład krwi – jaki jest? Budowa i funkcje krwi

Krew składa się z wielu elementów. Każdy składnik krwi jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu i pracy narządów wewnętrznych. Sprawdź, z czego składa się krew i jakie pełni funkcje.

Więcej

Jak dotlenić organizm? Wspieranie krążenia

Prawidłowe dotlenienie organizmu jest niezbędne dla prawidłowej pracy wszystkich układów i tkanek i zachowania dobrej kondycji zdrowotnej. Dlaczego tak się dzieje? Co daje człowiekowi tlen i jak dotlenić organizm?

Więcej

Krążenie krwi – jak poprawić? Metody

Krążenie krwi może być zaburzane przez rozmaite czynniki u pacjentów w każdym wieku. Warto zadbać o jego regulację, ponieważ jest ona ważna dla kondycji wszystkich układów ludzkiego organizmu. Jak to zrobić?

Więcej

Jak dbać o serce? W młodym wieku i po 40-tce

Jak dbać o serce? – to pytanie, które zadają sobie pacjenci w każdym wieku. Zdrowe serce to prawidłowe dotlenienie i odżywienie całego organizmu. Jak je zachować?

Więcej

Problemy z pamięcią – w młodym wieku oraz po 50-tce

Problemy z pamięcią kojarzą się przede wszystkim z osobami w podeszłym wieku, okazuje się jednak że współcześnie – przy zawrotnym tempie życia – mogą dotyczyć również młodych osób. Co może być przyczyną i jak radzić sobie z nagminnym zapominaniem?

Więcej

Jak mierzyć cukier glukometrem? Po posiłku i na czczo

Jak mierzyć cukier glukometrem, by pomiar był wiarygodny i miarodajny? Domowe badanie poziomu cukru można wykonywać zarówno na czczo, jak i po posiłku. Jak robić to najlepiej?

Więcej

Gdzie jest wątroba, po której stronie? Budowa i funkcje

Gdzie jest wątroba? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, starając się zlokalizować przyczynę niektórych dolegliwości w okolicach jamy brzusznej. Sprawdź, gdzie leży ten ważny organ i jakie pełni funkcje w organizmie?

Więcej

Drogi moczowe – u mężczyzn. Czym są i co stosować?

Drogi moczowe u mężczyzn mają inną budowę niż u kobiet. Sprawdź, jak jest zbudowany męski układ moczowy, jakie pełni funkcje oraz co można stosować, aby wspierać jego pracę.

Więcej

Regeneracja wątroby – jak szybko i co jest dobre? Czas i dieta

Regeneracja wątroby to działania, wspierające jej prawidłowe funkcje, jakie pełni w każdym organizmie. Jak domowymi sposobami wspierać prawidłową pracę wątroby?

Więcej

Jakość czystej natury

Od wieków korzystamy z energii ukrytej w naturze: naturalne sposoby leczenia przekazywane od pokoleń, naturalne źródła energii, czy też naturalna, zdrowa żywność.

Więcej

Jak zrobić, żeby „jej się chciało” – czyli cała prawda o libido u kobiet

Zdawałoby się, że seks od dawna przestał być tematem tabu. Intymność oraz seksualność stały się stałym elementem otaczającej nas popkultury. Czy jednak oznacza to, że potrafimy o tym rozmawiać otwarcie? Często bywa tak, że kiedy dotykają nas problemy związane z seksualną sferą życia, zamykamy się w sobie i trudno nam się zwrócić o pomoc. Brak chęci na seks może stanowić w życiu duży problem. Szczególnie wśród kobiet obniżenie apetytu seksualnego jest tematem o wiele bardziej złożonym. Warto zatem zapoznać się z tematem nieco bliżej.

Więcej

Zadbaj o sprawność swojego umysłu na długie lata

Sprawny, bystry i świetnie działający umysł to jeden z warunków dobrego życia. To dzięki niemu udaje nam się rozwiązywać codzienne problemy, prowadzić rozmowy z bliskimi, pracować, czytać i pisać. To on daje nam możliwość rozumienia świata i korzystania z jego dobrodziejstw. Kiedy zaczyna szwankować, znacząco obniża się jakość naszego życia. Dlatego tak istotne jest, by skrupulatnie, każdego dnia dbać o mózg – centralny organ naszego organizmu. To on steruje wszystkimi procesami w naszym ciele, umożliwiając działanie pamięci, koncentrowanie się, wykonywanie wszystkich codziennych zadań. Jak zadbać o sprawność umysłu, by służył nam bez zarzutu do później starości? Trening umysłu, dobra dieta, rozsądny tryb życia – oto co nam pomoże!

Więcej

Slow life – czyli wrzuć na luz i zadbaj o balans w życiu

Życie w nieustannej pogoni za pracą, pieniędzmi i realizowaniem swoich ambicji bywa wycieńczające. Nieustanny stres i presja sprawiają, że coraz trudniej jest nam zachować dobry humor i optymistyczne spojrzenie na świat. Mamy mało czasu dla bliskich i dla siebie samych, a wolne chwile poświęcamy na samorozwój, kolejną pracę lub intensywne treningi. Zapomnieliśmy o tym, jak ważny jest relaks, odpoczynek, zdrowe nawyki. Nie tylko dla naszego komfortu psychicznego, ale również dla zdrowia. Na szczęście trend zaczyna się powoli odwracać. Coraz częściej słyszymy historie osób, które zrezygnowały z intensywnego życia w wielkim mieście, wybierając w zamian ustronny domek na wsi. Ale nie trzeba podejmować tak radykalnych kroków, by zmienić coś na lepsze. Z pomocą przychodzi nam ruch slow life. Na czym on polega?

Więcej

ABC diety wegetariańskiej – zasady, zalety, jadłospis

Dieta zawierająca mięso dostarcza do naszego organizmu wiele niezbędnych składników odżywczych. Czy rezygnując z produktów pochodzenia zwierzęcego, wybieramy uboższe i mniej pożywne rozwiązanie? Wcale nie. Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska może przynieść nam jeszcze więcej korzyści i pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Jak w takim razie prawidłowo się do niej przygotować? Po jakie produkty warto sięgać, by dostarczać organizmowi tego, co najlepsze? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego tekstu. Zapraszamy do lektury.

Więcej

ABC diety wegańskiej – zasady, zalety, jadłospis

Na początku mówiło się, że to jedynie moda. Potem do rezygnacji mięsa w diecie zaczęły przyznawać się gwiazdy, aktywiści, celebryci. Sytuacja ekologiczna na świecie, wyższa świadomość konsumencka, troska o przyszłość Ziemi – to wszystko sprawia, że coraz więc osób decyduje się na dietę wegańską. Na czym polega weganizm? Jak wpływa na organizm i od czego najlepiej zacząć?

Więcej

Echinacea – zioła na odporność

Po zioła wspomagające funkcje obronne organizmu sięgamy niezwykle często. Zanieczyszczone środowisko, stres, uboga dieta – to dodatkowe elementy obciążające organizm.

Więcej
1 2 3

Społeczność Herbaya na Instagramie

Dołącz na

Logo Instagram Logo Facebook